Bazénová čerpadla: Jak je vybrat?

Letní sezóna je za námi a většina bazénů je už zazimovaná. Právě teď se ale objevují akční ceny u bazénového příslušenství. Bazénová čerpadla nevyjímaje. Proč byste si měli bazénové čerpadlo pořídit? Jak ho vybrat?

Bazénové čerpadlo pracuje na jednoduchém principu, když zajišťuje oběh vody v bazénu. Cirkulace vody pomáhá v bazénu udržet příjemné prostředí a zajistit koupání v průzračné vodě. Bazénové čerpadlo se umísťuje před filtrační jednotku a je vybavené sběrným košem, v němž se zachycují různé nečistoty, jako je písek, kamínky, listy apod.

Přečtěte si zajímavý článek:  Hledáte opravdu kvalitní fotbalové dresy? Vyzkoušejte dresy a další oblečení od DDsport!

Kritéria bazénového čerpadla

Protože bazénové čerpadlo bude v běhu většinu léta, je důležité, aby mělo nízkou spotřebu elektřiny, ale zároveň dostatečný výkon a průtok. Kvalitní bazénová čerpadla jsou z těchto důvodů konstruována pro trvalý provoz.

Při výběru čerpadla zohledněte objem bazénu. Jinak řečeno, hodnotu průtoku pískové filtrace vyberte podle objemu bazénu. Například pro menší bazén o objemu 20 kubíků dostačuje průtok filtrace 4 m3/hodinu, zatímco pro velký bazén s 80 kubíky zvolte filtraci s průtokem 80 m3/hodinu.

Proč zvolit pískovou filtraci?

Setkat se můžete také s různými typy filtrace. Nejčastěji jde o pískovou a kartušovou. Posledně jmenovaná se dnes používá už spíš sporadicky. Písková filtrace je výhodná díky většímu výkonu a doporučuje se hlavně pro větší bazény (nad 8 m3).

Přečtěte si zajímavý článek:  Inspirace pro vaši zahradu: Kde zakoupit plastový zahradní nábytek

Písková filtrace filtruje bazénovou vodu přes pískovou náplň, kde účinně zachytává nejrůznější nečistoty. Kromě výkonu je její výhodou i úspora času při údržbě bazénu. Voda je přefiltrována většinou do jedné nebo dvou hodin.

Příslušenství k bazénovým čerpadlům

Každé bazénové čerpadlo, resp. filtraci je možné vybavit i různými doplňky. Širokou nabídku bazénových čerpadel a příslušenství najdete v internetovém obchodu www.e-cerpadla.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search