Bezpečná domácnost předchází možným úrazům

Bezpečnost dětí je hlavní prioritou každého rodiče. Mnohdy si ani neuvědomujeme, kde všude na naše děti čekají nepředvídatelné nástrahy. Základem je vytvořit bezpečný domov, ve které eliminujeme všechna potencionální rizika poranění.

Extrémně důležité je zaměřit se na nebezpečné prvky zejména, pokud máte malé děti. Batolecí věk je kritickým obdobím, kdy nástrahy představují věci, o kterých byste si to vůbec nemysleli.

Koberce jsou opět v módě

Typickým příkladem jsou kluzké podlahy. Podlaha v místnostech by proto měla mít neklouzavý povrch, dítě by mělo nosit přezůvky případně protiskluzové ponožky. V dřívějších dobách nebylo toto riziko až tak vysoké, protože většina bytů byla kompletně vybavena koberci.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nakupujeme nábytek do kuchyně. Na co si dát pozor

Dnes jsou oblíbené plovoucí podlahy, které jsou doplněny malým koberečkem, který má spíše dekorativní funkci. Konkrétně ale  v dětském pokoji je velmi vhodné položit koberec na větší část podlahy. Vybrat si můžete buď klasický jednobarevný koberec, ideální jsou koberce s kratším vlasem, protože jsou snadnější na údržbu.

Pokud už máte odrostlejší děti, nemusíte se bránit ani kobercům s delším vlasem. Pokud v pokoji bydlí sourozenci různého pohlaví, je vhodné volit koberec v neutrální barvě. Nic nezkazíte, pokud vyberete dětský zelený koberec, se kterým můžete pak velmi snadno barevně zkombinovat i další vybavení pokoje.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké benefity přináší podlaha z dubového dřeva

U malých dětí jistě stojí za zmínku koberce, které kromě bezpečnosti nabízí také zábavu. Jedná se o koberce se speciálním potiskem. Mezi nejžádanější typy patří dětský koberec farma, který dokáže dítě zabavit na dlouhou dobu.

Zabraňte nechtěnému uklouznutí na schodech

Majitelé rodinných domů či mezonetových bytů také jistě ocení bezpečnostní nášlapy na schody, které zabraňují uklouznutí. Na stránkách vopi.cz si můžete vybrat odpovídající tvar a barvu. Všechny nášlapy jsou opatřeny samolepící páskou, díky které zvládnete jejich instalaci během pár minut.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search