Chcete začít podnikat v realitách? Zjistěte, co takové povolání ve skutečnosti obnáší

Jedním z nejvýdělečnějších druhů podnikání je nepochybně to v realitách, na které nedají dopustit tisíce podnikatelů. Práce realitního makléře však není jednoduchá a vyžaduje spoustu odhodlání a disciplíny, díky které si můžete vybudovat opravdu stabilní a úspěšné podnikání. Na trhu navíc můžete najít i firmy, které vám s vaším rozjezdem rády pomohou.

Jako makléř si v kanceláři moc neposedíte

Pokud vás láká práce v realitách, nemá smysl čekat. Pustit se do ní totiž můžete téměř kdykoliv, a to, aniž byste potřebovali několikaletou praxi v oboru. Jediné, co k tomu budete potřebovat je odhodlání a nadšení učit se novým věcem. V první řadě počítejte s tím, že se jedná o podnikání, ne klasickou práci – ve výsledku tedy budete pouze svými pány, s čímž se však pojí i velká zodpovědnost.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jaké benefity přináší podlaha z dubového dřeva

V žádném případě nepočítejte s tím, že práce realitního makléře zahrnuje pouze trávení času v kanceláři. Naopak se můžete těšit na rozmanitou pracovní náplň, která bude zahrnovat časté schůzky s klienty, poradenství v oblasti realit a také financí, prohlídky nemovitostí a celou řadu dalších úkonů.  Odměnou vám budou i zajímavé výdělky, které se odvíjí od firmy, která vás zaštítí – u jedné z největších realitních kanceláří REMAX Anděl je plat realitního makléře stanoven na 50% provizi, přičemž již zaběhlý makléři si účtují provizi 80 %.

Důležitá je zejména flexibilita a chuť se vzdělávat

Jestliže přemýšlíte nad tím, jak se stát realitním makléřem, měli byste nejprve začít hledat místo, kde se budete moci vzdělávat a získávat zkušenosti v tomto oboru. Pomocnou ruku vám může nabídnout i již zmíněná společnost REMAX Anděl, která vám pomůže s nastartováním vašeho podnikání.  V každém případě se ale připravte na to, že realitní makléř práce není žádná hračka a bude od vás vyžadovat hodně úsilí a také flexibility.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search