Nedostatek draslíku může vést i k závažnějším zdravotním problémům. Doplnit ho přitom můžete i pomocí běžných potravin

Ke kráse a zdraví je potřeba zejména dostatek vitamínů a minerálů, které však kvůli špatnému životnímu stylu chybí většině populace. Právě proto mohou někteří lidé trpět i různými zdravotními problémy, které mohou mylně zaměnit i za projevy vážnějších nemocí. Opravdu nepříjemné příznaky vám může způsobit například nedostatek draslíku, který je pro naše tělo obzvlášť důležitý.

Draslík se postará o zdraví vašeho srdce i nervů

Aby mohl náš organismus správně fungovat, je nutné mu dodávat veškeré potřebné vitamíny a minerály. To se však s rychlým životním stylem a nedostatkem času daří jen málokomu, což může vést k různým vedlejším příznakům, které mohou na první pohled působit jako projevy vážnějších onemocnění. V žádném případě není nutné hned panikařit, jelikož za vším může stát nedostatek draslíku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nejkvalitnější jogurty pochází z jihu Čech

Pokud vašemu tělu chybí draslík, mohou se začít projevovat různé vedlejší příznaky, jako je bolest hlavy, nepravidelný srdeční rytmus či únava a slabost. V první řadě se můžete pokusit draslík doplnit pomocí běžných potravin, se kterými hravě doplníte doporučovanou dávku 2 až 4 gramů draslíku na den.

Vhodné je konzumovat například:

  • banány,
  • kokosovou vodu,
  • kávu,
  • černý čaj,

S nedostatkem draslíku mohou zatočit i běžné doplňky stravy

V některých případech může být nedostatek draslíku natolik vysoký, že je potřeba přizvat si na pomoc doplňky stravy, které ho dokážou rychle doplnit. Nedostatek draslíku se projeví zejména během trávících problémů, průjmu, zvýšené sportovní aktivity či častém močení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Stres může mít negativní účinky na vaše zdraví. Zbavte se ho jednou provždy

Vhodným doplňkem je například draslík v tabletách od českého výrobce Naturvita, který si můžete volně zakoupit na e-shopu Gagilekarna.cz. Užívat můžete tři tablety denně, přičemž jedna obsahuje 40 mg draslíku – snadno tak můžete doplnit doporučovanou denní dávku, kterou můžete podpořit prostřednictvím již zmíněných potravin.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search