Proč zvolit čistírny odpadních vod

Čistírny odpadních vod jsou stále vyhledávanějším řešením, které umožňuje ekologicky nakládat s odpadní vodou jak v případě domácností, tak i firemních objektů. Právě nyní je vhodná doba uvažovat nad jejich pořízením za zvýhodněnou cenu.

Kam s odpadem, když v obci není kanalizace?

Dřív se tento problém tradičně řešil septikem nebo žumpou. Doba ale pokročila a do popředí se dostali čistírny odpadních vod. Domácností protečou stovky litrů denně (cca 80 až 120 litrů na osobu). Jde o vodu ze sprchy, WC, z myčky nebo pračky. Ta ale nemusí skončit bez dalšího užitku. Právě čističky odpadních vod umožňují její zpětné využití. Třeba pro zalévání. Existují přitom různé druhy čističek pro domácnosti.

Přečtěte si zajímavý článek:  Bezpečná domácnost předchází možným úrazům

K předním dodavatelům čističek odpadních vod v České republice patří společnost GONAP. Jejich princip je založený na nízko zátěžové aktivaci s částečnou nebo úplnou stabilizací kalu. Jedná se o celoplastové čistírny odpadních vod, které slouží zejména k čištění odpadních splaškových vod z rodinných domků, bytových jednotek, podniků, kempů nebo hotelů.

Výběr čističky odpadních vod

Firma GONAP dodává čistírny odpadních vod v podzemním i nadzemním provedení. Při výběru je důležité zohlednit kapacitu čističky. Domovní čističky uspokojí potřebu 1 až 15 obyvatel. Pro vyšší počet uživatelů jsou nutné už čističky komunální. Co se týká procesů, dělí se čističky na SBR (typ A) a na klasické (typ B).

Přečtěte si zajímavý článek:  Nakupujeme nábytek do kuchyně. Na co si dát pozor

Je důležité podotknout, že firma GONAP své produkty neustále inovuje a vyvíjí je, aby odpovídaly současným trendům a požadavkům. Společnost je certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000. Kromě čističek o různé kapacitě dodává i čerpací stanice, zařízení pro odvodňování kalu, jímky a septiky nebo řídcí systémy pro čističky odpadních vod. Zabývá se také rekonstrukcí nebo provozováním čistíren odpadních vod.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search