Aby těhotenství nebylo diskomfortní

Milujte se a množte se! Citát, který lidstvo provází od pradávna věků, v sobě nese hluboké moudro. Bez schopnosti reprodukce by lidstvo vymřelo. Přestože předání daru života přináší zejména ženě velkou fyzickou bolest a diskomfort, příroda už to zařídila tak, že zplodit, odnosit a porodit vlastního potomka touží prakticky každá dospělá žena.

Některá dříve, jiná později. K rozhodnutí stát se matkou dospěje rozumově i emočně 95% všech zdravých žen. Některé z nich se na období těhotenství a porodu vysloveně těší, přibývá ale i těch, kteří mají z jiného stavu strach. Ten ale zejména u prvorodiček pochopitelný a vyplývá z jejich nevědomosti. Že má strach velké „oči“ zde platí dvojnásobně. Nutno říct, že zbytečně.

Jak se připravit na porod?

Aby se budoucí maminky zbytečných obav vyvarovaly, mohou se samostatně na porod důkladně připravit. Ideálním způsobem je forma interaktivního sebevzdělávání na internetovém portále Modrý koník. Právě ten se totiž těhotenství od A do ZET věnuje. Vitální těhotenství se dělí do třech trimestrů a 40 týdnů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Přírodní péče o krásu s Ekokočkou

První trimestr čítá období od 1. do 13. týdne. Začátky počítání jsou tak trochu jako věštění z křišťálové koule. Za první týden se totiž počítá ten týden, kdy proběhla poslední menstruace. Až potom dojde k oplodnění vajíčka, což se projeví hlavně tím, že další menstruace už nepřijde. První trimestr tak maminka obvykle prožívá v hektickém emočním rozpoložení, Pro některé je tato zpráva dlouho očekávanou radostí, pro jiné šokem, každopádně je na místě využít na Modrém Koníku on-line těhotenskou kalkulačku, která vám během minutky vypočítá termín porodu.

Přečtěte si zajímavý článek:  Kouzlo zimních zahrad

Druhý trimestr, který se vymezuje 14. až 26. týdnem, je považován z hlediska fyzické i duševní pohody maminky za nejpohodovější. Výrazně se eliminovalo riziko potratu, dítě je možné poměrně dobře spatřit na ultrazvukových vyšetřeních a budoucí maminka se může zvesela pustit do pořizování výbavičky.

Kdy čekat poslíčky?

Třetí trimestr se počítá od 27. týdne těhotenství. Ve třetím trimestru se na scénu mohou vrátit nepříjemné pocity, hlavně únava, změny nálad a nevolnosti. Porod se blíží, dítě v bříšku rychle roste a na váze nabývá i maminka. Ideální přírůstek kil by se měl pohybovat kolem 8-15 kilogramů. Mohou se objevit i první „poslíčci“, což jsou prakticky takzvané zkušební kontrakce.

Co všechno ženu v posledních týdnech čeká, se dozvíte na portále Modrý Koník. Informace můžete získat čtenou formou, nebo formou videí, které jsou vedeny největšími odborníky z vyhlášených gynekologicko-porodnických klinik.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search