I dětské zuby potřebují kvalitní péči. Jak na to a na co byste neměli v žádném případě zapomínat?

Pokud jste již rodičem, nebo se teprve chystáte na příchod nového potomka do vašeho života, měli byste se v průběhu času zaměřit i na jeho chrup. Můžete se tak totiž vyhnout případným zdravotním komplikacím a také problémům, se kterými by se jinak muselo dítě v pozdějším věku potýkat. Právě proto je důležité vést vašeho potomka ke správné dentální hygieně, což však nemusí být vždy jednoduché.

S péčí je nutné začít už u prvních zoubků

I dětské zoubky si zaslouží pozornost, a to i ty úplně první. Velká část nových rodičů se přitom potýká s pochybami, kdy a jak je nutné začít o zoubky pečovat. Odborníci se shodují na tom, že péči je nutné započít už ve chvíli, kdy se v ústech vašeho dítěte prořeže první zoubek. V takovou chvíli je na místě o zoubek pečovat prostřednictvím gázy či speciálně upraveného kartáčku na prst, se kterým zoubek lehce očistíte.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak správně vybírat školní batohy vhodné pro děti

Jestliže má vaše dítě již více zoubků, k čemuž většinou dochází v batolecím věku, přichází na řadu dětský kartáček, s jehož pomocí můžete zoubky snadno a rychle vyčistit. V každém případě budete muset převzít čistění zoubků do svých rukou a dítěti vyčistíte zoubky dvakrát denně – ideální je dítě učit už od začátku, že by si měly zoubky čistit každé ráno i večer.

laugh, child, girl

I dětské zuby potřebují kvalitní péči. Jak na to a na co byste neměli v žádném případě zapomínat?

Veďte své děti ke správné dentální hygieně už od útlého dětství

Jak jsme již nakousli, už od samého začátku je potřeba učit děti, aby měly pozitivní vztah k dentální hygieně. Právě proto je důležité dbát na správné návyky, jako je pravidelné čištění zubů či správné používání kartáčku. S tím vám může pomoci dentální hygienistka či hygienista, kteří dítěti ukážou, jak správně držet kartáček, jakým způsobem s ním čistit zoubky a jak se o ně celkově správně starat.

Přečtěte si zajímavý článek:  Čím nejvíc prospějete svým dětem

Ideální je vzít poprvé dítě k dentální hygienistce ve třetím roce, přičemž zcela samotné si dokáže zoubky vyčistit zhruba v šestém roce života. Samozřejmě nezapomeňte ani na první návštěvu zubaře, která by měla přijít také co nejdříve – podle odborníků je dobré poprvé navštívit zubaře v jednom až druhém roce, a to ihned poté, co se začnou objevovat první mléčné zoubky.

Při výběru zubního kartáčku dbejte zejména na kvalitu

Pozor byste si měli dát i na výběr opravdu kvalitního zubního kartáčku, se kterým budete svému dítěti zoubky čistit. Důležité je vybírat mezi speciálně upravenými dětskými kartáčky, které se dokážou postarat o mléčné zoubky, aniž by například podráždily dásně. Lepší je tedy vybírat mezi kartáčky s jemnými a hustými štětinami, které dokážou zoubky vyčistit opravdu kvalitně. Svoji pozornost věnujte i správnému výběru zubní pasty, která by měla vždy odpovídat věku dítěte – v opačném případě by mu totiž mohla ublížit.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search