Jak vybírat dětské povlečení?

Malé děti spoustu času prospí, aby byl jejich spánek kvalitní a co nejvíc prospěšný jejich přirozenému vývinu, je třeba jim zajistit příjemné prostředí. Zaměřit byste se měli nejen na výběr postýlky, matrace a kvalitních lůžkovin, ale také na dětské povlečení.

Povlečení pro malé děti by mělo být vyrobeno z nejkvalitnějších tkanin, tak aby splnilo  veškeré požadavky na hygienu i snadnou údržbu. Ideálním materiálem pro děti je samozřejmě stoprocentní bavlna, která má výjimečné vlastnosti, snadno se udržuje a hravě odolá vysokým teplotám v pračce i při následném žehlení.

Bavlněné dětské povlečení můžete nakupovat hned v několika variantách. Nejvíce dětského povlečení je vyrobeno z takzvané hladké bavlny, která má však jednu drobnou nevýhodu – musí se žehlit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Chcete rozvíjet schopnosti vašich ratolestí? Pořiďte jim správné hračky

Jestliže si chcete práci ulehčit, můžete sáhnout po krepovém bavlněném povlečení, které se vyrábí speciální technologií, díky které je vlákno zmačkáno a tím se docílí nezaměnitelného vzhledu.

Zejména pro chladnější část roku se hodí povlečení flanelové. To je, stejně jako krepové povlečení, vyrobeno z kvalitní stoprocentní bavlny. Charakteristickým rozpoznávacím znakem je delší vlas a hebkost tkaniny. Flanelové povlečení a to nejen dětské, je velmi oblíbené také díky své hřejivosti a velké schopnosti poradit si s lidským potem. Flanel má velmi hustou vazbu, která spolehlivě ochrání lůžkoviny před nečistotami nejrůznějšího charakteru. A navíc zvládne praní při vysoké teplotě.

Zapínání dětského povlečení

U dětského povlečení existuje hend několik typů zapínání. Mezi nejčastější patří klasické knoflíky nebo patentky.  Ale za zmínku určitě stojí zapínání na zip, které má řadu výhod. Jednou z nich je bezpečí dítěte, které nemůže prostrčit nohu do povlaku. Další výhodou je také snadná manipulace. Dětské povlečení je třeba měnit mnohem časteji než u dosplěých a právě zipové zapínání umožňuje opravdu rychlou výměnu dětského povlečení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Většina rodičů má problémy odnaučit dítě používat dudlík. Jak se ho můžete zbavit jednou provždy?

Barvy dětského povlečení

Dalším kritériem, který hraje ve finálním rozhodnutí zákazníků roli, je design povlečení. Dětské povlečení by mělo jednak ladit s ostatním zařízením v místnosti, v níž dítě spí, ale také by mělo korespondovat s dětským světem pohádek a bájných příběhů. Proč tedy dítěti nedopřát povlečení s oblíbenou pohádkovou postavičkou?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search