Jak vybírat dětské povlečení?

Malé děti spoustu času prospí, aby byl jejich spánek kvalitní a co nejvíc prospěšný jejich přirozenému vývinu, je třeba jim zajistit příjemné prostředí. Zaměřit byste se měli nejen na výběr postýlky, matrace a kvalitních lůžkovin, ale také na dětské povlečení.

Povlečení pro malé děti by mělo být vyrobeno z nejkvalitnějších tkanin, tak aby splnilo  veškeré požadavky na hygienu i snadnou údržbu. Ideálním materiálem pro děti je samozřejmě stoprocentní bavlna, která má výjimečné vlastnosti, snadno se udržuje a hravě odolá vysokým teplotám v pračce i při následném žehlení.

Bavlněné dětské povlečení můžete nakupovat hned v několika variantách. Nejvíce dětského povlečení je vyrobeno z takzvané hladké bavlny, která má však jednu drobnou nevýhodu – musí se žehlit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak správně vybírat školní batohy vhodné pro děti

Jestliže si chcete práci ulehčit, můžete sáhnout po krepovém bavlněném povlečení, které se vyrábí speciální technologií, díky které je vlákno zmačkáno a tím se docílí nezaměnitelného vzhledu.

Zejména pro chladnější část roku se hodí povlečení flanelové. To je, stejně jako krepové povlečení, vyrobeno z kvalitní stoprocentní bavlny. Charakteristickým rozpoznávacím znakem je delší vlas a hebkost tkaniny. Flanelové povlečení a to nejen dětské, je velmi oblíbené také díky své hřejivosti a velké schopnosti poradit si s lidským potem. Flanel má velmi hustou vazbu, která spolehlivě ochrání lůžkoviny před nečistotami nejrůznějšího charakteru. A navíc zvládne praní při vysoké teplotě.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dostaňte se na jaře rychle do kondice. Víme, jak na to

Zapínání dětského povlečení

U dětského povlečení existuje hend několik typů zapínání. Mezi nejčastější patří klasické knoflíky nebo patentky.  Ale za zmínku určitě stojí zapínání na zip, které má řadu výhod. Jednou z nich je bezpečí dítěte, které nemůže prostrčit nohu do povlaku. Další výhodou je také snadná manipulace. Dětské povlečení je třeba měnit mnohem časteji než u dosplěých a právě zipové zapínání umožňuje opravdu rychlou výměnu dětského povlečení.

Barvy dětského povlečení

Dalším kritériem, který hraje ve finálním rozhodnutí zákazníků roli, je design povlečení. Dětské povlečení by mělo jednak ladit s ostatním zařízením v místnosti, v níž dítě spí, ale také by mělo korespondovat s dětským světem pohádek a bájných příběhů. Proč tedy dítěti nedopřát povlečení s oblíbenou pohádkovou postavičkou?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search