Kvalitní podlaha může mít více podob. Vybírat můžete z tisíce různých motivů a dekórů

Pokud si chcete dopřát komfort a vyhnout se v budoucnu zbytečným investicím do nové podlahy, neměli byste podcenit její výběr. S ním si můžete pořídit podlahu, která vám poslouží i několik desítek let. Nabídka je široká i po stránce designu, díky čemuž snadno doladíte svůj interiér k dokonalosti.

V první řadě by pro vás měla být důležitá zejména odolnost

Jestliže stavíte nebo rekonstruujete, určitě se nevyhynete výběru podlahy. Ten se však často řadí mezi jedny z nejproblematičtějších částí výstavby, jelikož jen málokdo ví, jak postupovat. V první řadě byste s měli ujasnit, co od dané podlahy očekáváte. Teprve poté můžete přistoupit k porovnávání vlastností a výhod, díky čemuž by se měl rozsah hledání značně zúžit.

Přečtěte si zajímavý článek:  Chcete bydlet v opravdovém luxusu? Vsaďte na originální návrhy obývacích pokojů

Z hlediska odolnosti by se měl ve vašem hledáčku objevit zejména vinyl, jež je vhodný do místností, kde je podlaha obzvlášť namáhána – právě proto jsou vinylové podlahy často využívány i v komerčních prostorách. O trochu levnější alternativou jsou plovoucí podlahy a PVC podlahy, jejichž použití bohužel není možné u podlahového vytápění. To samé platí i u laminátové podlahy, kterou je však možné upravit tak, aby se při vyšších teplotách nedeformovala.

Nebojte se při koupi podlahy investovat do kvality

Rozhodujícím faktorem by pro vás měla být zejména kvalita, za níž si samozřejmě připlatíte. Asi nejdražší variantou jsou dřevěné podlahy, které se vám však odmění vysokou odolností a dlouhou životností. I zde navíc můžete vybírat z poměrně široké nabídky motivů a vzorů, jejichž prohlídku na vlastní oči nabízí například podlahové studio Brno – nemusíte se tedy spoléhat pouze na fotky z katalogů či e-shopů. Samozřejmostí jsou i vzorkovníky, s nimiž si vyberete podlahu na míru vašemu interiéru a vybranému designu.

Kvalitní podlaha může mít více podob. Vybírat můžete z tisíce různých motivů a dekórů

Kvalitní podlaha může mít více podob. Vybírat můžete z tisíce různých motivů a dekórů

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search