Nástrahy elektronického obchodu: Na co si dát pozor při nákupu v e-shopu?

Nákupy v e-shopech jsou v současné době v České republice velmi oblíbené. I přesto, že se jedná o již naprosto standardní činnost pro většinu lidí, existuje několik věcí, na které byste si měli při nákupu dávat pozor. Přečtěte si praktické tipy od AK Olomouc a nakupujte bez problémů.

Pozor na pochybné e-maily a SMS zprávy

Častým a bohužel někdy velmi špatně odhalitelným problémem mohou být podvodné e-shopy. Možná se vám už někdy stalo, že vám přišel do e-mailové schránky nebo SMS pochybný odkaz, který vyžadoval potvrzení objednávky či nabízel sledování balíčku od dopravce. Kdykoliv vám přijde zpráva tohoto typu, a především, když jste si nic neobjednali, buďte na pozoru.

Přečtěte si zajímavý článek:  Oprava klimatizace není horor

Vždy si důkladně prohlédněte e-mailovou adresu odesílatele. Může se zdát, že jde o Českou poštu, ale e-mailová adresa může obsahovat jemnou odchylku, jako je pomlčka či jiný znak. Nikdy neklikejte na pochybné odkazy, které vám od těchto příjemců dorazí. Bude se ve většině případů jednat o falešnou stránku, která vyžaduje vaše osobní údaje, které později může zneužít

Zkontrolujte URL adresu e-shopu

Dávejte si také pozor na správnou URL adresu v řádku vyhledávání i u známých e-shopů. Již se objevilo několik případů, kdy podvodníci téměř dokonale zkopírovali původně důvěryhodný internetový obchod, ale jejich cílem bylo pouze vykradení údajů uživatelů.

Přečtěte si zajímavý článek:  Rolovací mříže mohou zabezpečit a ochránit i vaši provozovnu

Před nákupem v elektronickém obchodě, který vám není známý, si vždy vyhledejte recenze od bývalých zákazníků. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení, když vám zboží místo slibovaných 2 dnů dorazí v lepším případě za 60 dní, v horším případě vůbec, naopak jen přijdete o své peníze.

Jak se vyhnout problémům?

  1. 1. Ověřujte si internetové obchody.
  2. 2. Nikdy neklikejte na neznámé odkazy.
  3. 3. Nikdy neukládejte svou platební kartu do účtu v internetovém obchodě.

Jestliže vás napálí internetoví podvodníci, co nejdříve zablokujte v bance svou platební kartu. Vždy buďte při nákupu přes internet opatrní. Zneužití osobních údajů je trestnou činností, neváhejte se proto obrátit na policii.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search