Nejoblíbenější památka těhulek? Profesionální foto s bříškem!

Dnes je běžné, že si rodiče nechávají fotit své dětičky u profesionálních fotografů, nebo se fotí celá rodinka. A stále více se takto nechávají zvěčnit i budoucí maminky v očekávání miminka. I vy možná máte své profesionální „těhotenské“ fotky doma nebo si je plánujete dát udělat. Pokud vás to zatím nenapadlo, dobře si to promyslete, je to opravdu pěkná vzpomínka.

Těhotenství kdysi a dnes

Možná vám vaše máma zda babka povídali o tom, že kdysi se těhotenství nebralo tak jako dnes. Těhotná žena se dokonce nejednou styděla a své těhotenství schovávala jak to jen šlo. Nebyly žádné elegantní těhotenské módní kousky, jen široké sukně či šaty. Dát si udělat umělecké fotografie s bříškem? Tak o tom se našim babičkám a prababička asi ani nesnilo … Prostě, bylo to jinak. Dnes se těhulky mohou parádit as hrdostí ukazovat světu své oblé bříško. Vždyť je to takové krásné, tak proč to skrývat? A proč si nenechat toto krásné období svého života i zvěčnit na fotografiích?
Proč ano?

Těhotenství je výjimečné a neopakovatelné období života ženy

Vypouklé bříško opravdu „nosíme“ jen pár měsíců a pak ho „shodíme“. Proto by byla škoda projít tímto obdobím a neudělat si na něj památku. Obzvláště se nechávají zvěčňovat maminky, které čekají své první miminko. Je to pro ně zcela nová situace.
Fotografie mohou být různé – může na nich být jen budoucí maminka s bříškem v různých pózách nebo se může přidat i budoucí tatínek. Takové obrázky bývají skutečně plné něhy a lásky, která z nich doslova vyzařuje.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak vybrat vánoční dárek, který rozzáří oči vašeho dítěte

Vyberte si zkušeného fotografa

No nejen maminky očekávající první děťátko jsou těmi, které vyhledávají zkušené fotografy, aby je zvěčnil během těhotenství. Vždyť každé těhotenství je výjimečné jinak. Když čekáte druhé, zda třetí nebo další dítě, na fotografiích již jistě nebudou chybět ani vaše starší děti, tedy sourozenci toho drobečka v bříšku. Získáte tak originální rodinné fotografie a památku na celý život.
Je hezké, pokud si rodiče nechávají nafotit pár obrázků za každé těhotenství.

Fantazii se meze nekladou

Tyto fotografie nemusíte jen založit do alba nebo jejich skrývat někde mezi ostatními fotografiemi. Mohou se z nich stát pěkné nástěnné obrazy, které zkrášlí stěnu obývacího pokoje, ložnice nebo jiné části bytu. Z fotografií se dají udělat moderní obrazy na plátno – stačí si vybrat fotku, kterou chcete využít a ve fotoslužba (ať už přímo nebo přes internet) vám takový obraz na plátno vyhotovují. Velmi pěkně působí i fotografie v černobílé barvě nebo v odstínu sépie.

Jak vybrat fotografa?

A kde se vlastně dát vyfotit, pokud se rozhodnete, že chcete mít na své bříško památku? Vhodného fotografa hledejte mezi ostatními Těhulky či maminkami, které mají s takovým focením zkušenosti. Můžete si, samozřejmě, vybrat i z množství nabídek fotografů v maminkovské časopisech či na internetových stránkách, ale pokud máte reference od konkrétních žen, je to vždy jistější.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vysokou teplotu u dětí není radno podceňovat. Co dělat, když vaše dítě přepadne horečka?

Pokud jste stydlivá a do ateliéru nebo před objektiv uměleckého fotografa by vás nikdo nedostal, pak poproste alespoň svého manžela či partnera, ať vám pár obrázků s bříškem udělá on. Ne každá těhulka se totiž cítí dobře, pokud se má „štelovat“ do nějakých póz před cizím člověkem, takže by to pro ni znamenalo zbytečný stres. Nějaký ten fotoaparát má dnes snad každý, případně si na tento účel můžete fotoaparát i půjčit od známých. Oblečte se do něčeho, v čem se cítíte pěkná a v čem pěkně vynikne i vaše těhotenské bříško. Zvolte si vhodné prostředí – ať už venku nebo uvnitř a vzhůru do focení. I takto jistě vzniknou krásné obrázky, které vám budou připomínat vaše měsíce s bříškem.
Jaké jiné památky?

Některé těhulky si nedávají své bříško zvěčnit jen na fotografiích. Možností je několik. Můžete se například nechat namalovat malířem, čímž získáte také pěkný vzpomínkový obrázek. Ale kromě toho se stále častěji lze setkat i s odlitky těhotenského bříška. Vyrábějí se obvykle ze sádry a po zaschnutí je lze libovolně namalovat. Tak vznikne krásná plastika, která bude navždy zobrazovat vaše tělo s těhotenským bříškem. „Odlitek“ může pak zdobit váš obývák či jinou část bytu jako kousek originálního uměleckého díla.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search