Přírodní jezírko: Proč si ho pořídit? A jaké jsou jeho výhody?

Jedním z trendů na českých zahradách jsou přírodní jezírka, která v poslední době zaznamenala doslova boom. Velká část Čechů se totiž začíná více zajímat o přírodu a snaží se jí, tímto způsobem alespoň trochu přiblížit. Kromě toho takové jezírko nabízí mnoho dalších benefitů, ze kterých budete profitovat nejen vy, ale i vaše zahrada.

Pusťte do své zahrady více přírody

Přírodní jezírka jsou stále oblíbenější, a to především kvůli svému přírodnímu vzhledu. V zahradě působí mnohem přirozeněji než obyčejný bazén, a přitom nabízí úplně stejné možnosti. Kromě toho pro vás bude vybudování takového jezírka méně finančně náročné. Jednou z jeho výhod je nepochybně možnost vysadit si do něj rostliny či z něj udělat domov pro různé živočichy, jako jsou okrasné ryby nebo plži.

Přečtěte si zajímavý článek:  Návod pro začátečníky: Jak si vybavit svoji první dílnu?

Jezírka nabízí mnohem více prostoru pro kreativitu. V tomto případě můžete popustit uzdu své fantazii a pořídit si například vlastní vodopád či fontánu. Zútulnit si můžete i samotné okolí jezírka. Tam se bude krásně vyjímat například dřevěná lavička či malé posezení, kde můžete nerušeně relaxovat celé hodiny.

Už vás bazén omrzel? Vsaďte na přírodní koupání

Pokud vás již omrzel bazén, který na první pohled vypadá až moc uměle, nemusíte zoufat. Ze zahradního jezírka si lusknutím prstu můžete vytvořit přírodní koupání, které bude mnohem šetrnější k alergikům a lidem trpícím na různé ekzémy. V jezírku totiž nenajdete žádnou chemii ani nebezpečné látky.

Biotope Pond Garden Pond Water  - WFranz / Pixabay

WFranz / Pixabay

I voda v jezírku je náchylná a může se vám kdykoli zkazit. Proto se neobejdete bez kvalitní filtrace a speciálního čerpadla. Jedná se však o investici, která se vám několikanásobně vyplatí. Kdyby se v jezírku rozšířily řasy bude vás jeho čištění stát mnohem více. Samotná kvalita vody se pak odvíjí od toho, jaké rostliny vlastníte a jak moc se o své jezírko staráte.

Přečtěte si zajímavý článek:  5 rad, jak si založit záhon na zahradě

Jak vypadá údržba přírodního jezírka?

Přírodní jezírka jsou oblíbená i díky své nenáročné údržbě. O vše se postará již zmíněná filtrace, kterou musíte čistit a kontrolovat, zda funguje tak jak má. Zapomenout byste neměli ani na pravidelné čištění dna od usazenin a spadaného listí, které by po delší době mohlo v jezírku udělat pořádnou neplechu.

Samozřejmě se nevyhnete sezónní údržbě v zimě a na jaře. V zimě na vás čeká čištění filtrace a udržování otvoru v ledu, skrze který budou moci ryby dýchat. Naopak na jaře budete muset jezírko připravit na to, abyste ho mohli opět bez problémů používat. To zahrnuje jeho kompletní vyčištění a zapojení filtrace. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, můžete kdykoli přivolat na pomoc profesionála, který vám se vším velmi rád pomůže.

Water Lily Aquatic Plant  - suju-foto / Pixabay

suju-foto / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search