Začínáme s pletením

Není nad to zahřát se vlastnoručně upletenou čepicí, šálou, rukavicemi či svetrem. Z té nejměkčí vlny. No jo, kde ale takové produkty sehnat? Vlastnoručně pletené výrobky nejsou zrovna nejlevnější. Pokud za ně tedy nechcete platit velký peníz, řešení je jediné – budete si je muset sami uplést. Poradíme vám jak na to.

Pletení a háčkování je krásné hobby. Pod rukama zručné pletačky mohou vznikat hotové skvosty. Taková pletařka si tak nemusí dělat starosti z vánočních dárků. Každému zkrátka něco uplete. Za zlomek ceny, kterou by nechala při koupi podobného výrobku v obchodě. Je pravda, že „měkkouši“ neboli dárky v podobě oblečené obzvláště mezi malými dětmi nejsou moc oblíbené, ale dospělý je náležitě ocení.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak si snadno a rychle můžete založit kompost na vaší zahradě?

Přihlaste se do pletařské školy

Pokud to s pletením myslíte vážně, doporučujeme vám přihlásit se do některé pletařské školy. Spousta z nich poskytuje i online hodiny. Na nich zjistíte, že osvojit si základy pletení není nic těžkého. Hladce, obrace, otočíte a budete plést další řadu.

Vybíráme pletařské jehlice

Ještě před tím si ale budete muset pořídit základní pletařské „náčiní“, tedy jehlice a příze. Na trhu jsou k sehnání jehlice dřevěné, bambusové, kovové i plastové. Mějte na paměti, že tloušťka jehlic předurčuje velikost ok, která upletete. A souvisí s ní i tip příze, z níž budete plést.

Přečtěte si zajímavý článek:  Pila – čím víc jí používáte, tím víc do ní investujte

Rovné versus kruhové

Nejde však jen o materiál jehlic nýbrž rovněž o jejich tvar. Klasické rovné jehlice dnes napříkald často nahrazují ty kruhové (doporučujeme výměnné jehlice Knitpro). Pletení svetrů s kruhovými jehlicemi je bez švů, umožňují pletení stále dokola a z lícové strany. S těmito jehlicemi je také možné plést opravdu velké šály, protože se vám na ně vejdou všechna oka.

Naučte se háčkovat

Krásným koníčkem je rovněž háčkování. Uháčkovat si můžete oblečení, papuče, hračky, tašky, dečky, ubrusy, koberce, záclony, fusaky pro miminka, obaly na mobil nebo na květináč, ale i košíky a taburety. Místo toho, abyste si pořizovali háčky různých velikostí, si rovnou pořiďte sadu háčků na háčkování, která pak budete moci střídat dle potřeby.

Tak, ať vám jde práce od ruky.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search