Železo: Proč je pro naše tělo důležité a jak poznáte, že ho máte nedostatek?

Obecně začíná krása a zdraví u naší stravy, která by měla obsahovat všechny důležité vitamíny a minerály. Bohužel jen malé procento z nás dokáže pokrýt veškeré potřeby našeho organismu skrze jídelníček. Nejčastěji se můžete setkat s nedostatkem železa, kterým trpí zejména ženy. Pokud se však takový problém dlouhodobě neřeší, může vést i k vážnějším projevům, které už nebudete moci jen tak přehlížet.

Únava a bolest hlavy mohou být prvními příznaky

Za většinou neduhů či zdravotních problémů většinou stojí nedostatek vitamínů a minerálů, které náš organismus potřebuje k tomu, aby mohl správně fungovat. Jedním z takových minerálů je i železo, které v našem těle zajišťuje přenos kyslíku napříč naším tělem. Právě špatné okysličení může být jedním z projevů nedostatku železa, kterým trpí zejména ženy.

Přečtěte si zajímavý článek:  Vlasové vitamíny - tajemství krásných a zdravých vlasů

Objevit se však mohou i další projevy jako je únava, bolest hlavy, zadýchávání se, nedostatečné okysličení těla či úzkosti. Ženy mohou mít navíc problémy s menstruací, což je pro ně obzvlášť nebezpečné. Případné problémy se tedy vyplatí řešit hned a bez odkladu. Rychlé řešení představují doplňky stravy jako je například Železo Plus, nebo přírodní produkty a potraviny, které železo obsahují.

Vysokým obsahem železa disponuje:

  • špenát,
  • červené maso,
  • čokoláda,
  • dýňová semínka,
  • luštěniny.

Nedostatek železa může být i dlouhodobá záležitost

Někteří lidé mohou trpět dlouhodobým nedostatkem železa, a to jak ze zdravotních důvodů, tak i s ohledem na jejich genetiku. V takovém případě je určitě na místě vyhledat lékaře a domluvit se s ním, jak takový problém řešit. Na příjem železa byste neměli zapomínat i během těhotenství či během hojení větších zranění.

Přečtěte si zajímavý článek:  Přirozený způsob, jak posílit imunitní systém a zvládat stres

Téměř vždy vám však doporučí úpravu jídelníčku či doplňky stravy, se kterými zlepšíte hladinu železa ve svém těle. Volně dostupný je například doplněk Železo Plus od českého výrobce NATURVITA, který je obohacený i o vitamín B12 a kyselinu listovou a lze ho zakoupit na e-shopu GIgalekarna.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search