Bez jakých vitamínů a minerálů se neobejde vaše pleť?

Pokud máte zájem vypadat co nejlépe, musíte být v dobré zdravotní kondici, mít se ráda a v neposlední řadě se o sebe starat. Jak by tato péče měla vypadat?

Na prvním místě je samozřejmě zdraví, které nenahradí žádný krášlící prostředek. V podstatě každý zdravotní problém se v podstatě hlásí na kůži. Další způsob, jak trošku vylepšit svůj vzhled, tkví ve vyvážené stravě. Je prokázáno, že některé potraviny kůži prospívají, jiné naopak škodí. Na stavu naší pokožky, nehtů i vlasů se podílí každá maličkost, kterou sníme.

Bez čeho se neobejde

Kožní buňky se neustále obnovují, k čemuž potřebují neustálý přísun výživných látek. A na jejich nedostatek je pokožka velmi citlivá. Stejně jako na nedostatek proteinů, esenciálních mastných kyselin, vitamínu A a C, železa a zinku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Dostaňte se na jaře rychle do kondice. Víme, jak na to

Vylučovací orgán

To ale není vše. Pokožka se v neposlední řadě významně podílí na očistných procesech v organismu. Proto se jí také říká třetí ledvina. Část toxinů, které cirkulují v krvi, se vylučuje právě pokožkou. Tuto její schopnost však může narušit zvýšená koncentrace toxinů, kterou způsobuje selhání ledvin nebo jater, zácpa, strava složená z nadměrného množství masa a mastných výrobků, zejména klobás a měkkýšů. Na pokožce se ale projevují i mnohé alergické reakce na potraviny.

Potrava pro kůži

Zdaleka ale nejde jen o zdravotní, nýbrž i kosmetické problémy. Potrava, kterou jíme, má vliv i na kvalitu naší pleti. Pokud například toužíte pro pleti bez vrásek, měl by váš jídelníček být plný vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin. Zaměřte se na dostatečný přísun ovoce, zeleniny, semínek a ryb.

Přečtěte si zajímavý článek:  Nejkvalitnější jogurty pochází z jihu Čech

Vsaďte na kvalitní doplňky stravy

Pokud byste rády, ale váš životní styl vám nedovoluje sledovat nutriční složení vašich pokrmů tak, jak byste si přáli, vsaďte alespoň na kvalitní doplňky stravy. Na podporu růstu vlasů a zmírnění jejich vypadávání jsou nejlepší vitaminy skupiny B, vitamin C nebo také zinek, selen a železo. Vaší pozornosti by neměl uniknout například přípravek Selen forte z portfolia značky Naturvita specializující se na výrobu přípravků pro zdraví a krásu. Seženete ho buď na e-shopu značky nebo v internetové lékárně www.gigalekarna.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search