Jak správně vybírat školní batohy vhodné pro děti

V dnešním článku si tak trochu zavzpomínáme na školní léta. Jako by to bylo včera, si pamatuji, jak jsem pod stromečkem našla školní batoh. Byl zeleno fialový, se spoustou přihrádek. Uvnitř byl navíc pytlík na přezuvky a penál plný pastelek, fixek a dalších nezbytností pro správného prvňáčka. Dokonce se troufám říci, že díky tomuto super školnímu batohu už jsem se školy nemohla dočkat, dokonce bych i zrušila prázdniny, jen abych už mohla usednout do školní lavice.

Ve školce mě unavovalo spaní po obědě, ale záhy jsem pochopila, jak mi to ve škole chybí. Taška se brzy naplnila velkou spoustou učebnic a pracovních sešitů a vážila snad tunu. Přesně to je důvod, proč bychom měli výběru školní aktovky věnovat dostatek pozornosti a její nákup nenechávat na poslední chvíli. Je jedno, zda vaše dítě bude navštěvovat malou Základní školu ve Lhotce nebo nějakou speciální v Praze, potřeby dětí jsou všude stejné.

Přečtěte si zajímavý článek:  Většina rodičů má problémy odnaučit dítě používat dudlík. Jak se ho můžete zbavit jednou provždy?

Školní aktovka pod vánočním stromkem

Vánoce jsou bezesporu super příležitostí, proč menším i větším dětem, teenagerům i studentům, dopřát novou tašku, batoh či brašnu. Pokud je učebnic stále hodně, nikdy nekupujte tašku přes rameno, která by mohla ovlivnit držení těla. Naopak kabely a tašky či batohy na notebooky jsou velmi vhodné pro vysokoškoláky, kteří v podstatě nosí už jen blok na poznámky. Mnoho z nich dokonce využívá jen jeden na poznámky ze všech výukových předmětů.

Jak správně vybírat školní batohy vhodné pro děti

Podle jakých kritérií vybírat školní tašky

Výběr je opravdu bohatý a je jen na vás, jaké parametry jsou pro vás nejdůležitější. Školní batohy se liší tvarem, velikostí, barvou, použitým materiálem i nosností. Na výběr jsou batohy s oblíbenými dětskými hrdiny i zvířátky, ale také jednobarevné batohy nebo moderní designy pro studenty vyšších ročníků. Správný batoh by měl mít alespoň jednu kapsu nebo přihrádku například na doklady, peníze a podobně. Dbejte na to, aby měl batoh či aktovka pevná anatomicky tvarovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy.

Přečtěte si zajímavý článek:  Čím nejvíc prospějete svým dětem

Batoh bude v každodenní permanenci, proto by se měl pohodlně nosit, popruhy nesmí řezat ani škrtit. Velmi důležitá je i samotná váha batohu. Asi si dokážete představit, že učebnice a sešity poměrně dost váží, zaměřte se na odlehčené batohy, které se hodí zejména pro prcky do nižších ročníků.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search