Pojistěte si domácnost a žijte spokojeněji!

I když se říká, že domov je to nejbezpečnější místo na světě, opak je tak trochu pravdou. Domov každého z nás je vlastně permanentně pod tíhou několika hrozeb, jejichž následky mohou být ničivé. Stačí jedna vichřice, následkem které dojde k vyplavení přízemí, přepětí v sítí, které poničí elektrospotřebiče, a hrozbou je třeba i soused, který zapomene vypnout vodu a vyplaví nás. Proti všem těmto i mnoha dalším rizikům se lze chránit jen jedinou cestou. Je to kvalitní pojištění domácnosti! Jak si ho zařídit a mít jistotu, že vás bude efektně chránit?

Na rozsah pojistky si dejte pozor!

Pojištění domácnosti se vztahuje na movité věci. Kryje vás v případě, když dojde k jejich poničení, úplnému zničení i v případě odcizení. Do pojistného krytí spadají škody, které vzniknou například na nábytku, elektronice, podlahových krytinách, pojištění se vztahuje také na domácí zvířata. Je výhodou, pokud jsou v pojistce zahrnuty i peníze a cennosti, které máte doma.

Přečtěte si zajímavý článek:  Investiční zlato – jistota pro vaše finance

Než pojištění domácnosti uzavřete, musíte si pročíst pojistné podmínky. V nich najdete definice pojistných událostí a současně i seznam věcí, které jsou do pojištění zahrnuty. Věnujte tomu pozornost, protože mezi pojistkami od různých pojišťoven existují velké rozdíly. Některé pojišťovny nabízí klientům různé bonusy.

Například u pojišťovny Ergo je to pojištění odpovědnosti s limitem 3 000 000 korun a pojištění bez limitů na elektroniku, sklo a stavební součásti. Jestliže si nejste jisti, zda všemu rozumíte správě, pročtěte si také odpovědi na dotazy k pojištění domácnosti.

Rychle a snadno přes internet

Dříve bylo podmínkou, že před podepsáním smlouvy musel domácnost prohlédnout odhadce, který určil její cenu a na základě toho vypočítal pojistné. Dnes je proces mnohem snadnější a rychlejší. Je tu totiž online pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti si vyřídíte z domova přes internetové stránky pojišťovny. Je třeba znát jen obytnou plochu a umět odhadnout cenu vašeho majetku.

Přečtěte si zajímavý článek:  Jak výhodná umí být rychlá půjčka bez registru?

Kolik zaplatíte?

Cena se odvíjí od velikosti obytné plochy a hodnoty majetku. Za domácnost s obytnou plochou 80 m2 a nastavené hodnotě domácnosti 1 000 000 Kč zaplatíte ročně pouze 1 955 Kč. Kromě pojištění domácnosti si můžete sjednat také pojištění nemovitosti, které kryje škody na nemovitosti. Více se o něm dozvíte zde.

Realtor Mortgage Money Real Estate - mohamed_hassan / Pixabay

Pojistěte si domácnost a žijte spokojeněji!

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search